ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7986326
*
nr 798 6326
Spegel
Sent 180-tal, Barockstil, 98x78
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2012
kl 19:05:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 09:40:01
1
900 kr
14/12 19:53:07
2
900 kr
14/12 19:53:30
2
1.000 kr
17/12 17:20:26
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil sent 180-tal spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 798 6326
Spegel
Sent 180-tal, Barockstil, 98x78
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 09:40:01 | 1 | 900 kr |
14/12 19:53:07 | 2 | 900 kr |
14/12 19:53:30 | 2 | 1.000 kr |
17/12 17:20:26 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil sent 180-tal spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29